Суд погодився із забудовником скверу Богомольця

Евеліна Вишневська
29 березеня 2013р. 15:01

Суд погодився із забудовником скверу Богомольця

У четвер, 28 березня під головуванням судді Олександра Донця колегія Вищого адміністративного суду скасувала визнання Окружним адміністративним судом Києва та Апеляційним адміністративним судом Києва незаконність виділення землі для будівництва багатоповерхівки між сквером Богомольця та Олександрівською лікарнею. Про це «Свідомо» повідомила адвокат Марина Соловйова, яка відстоює інтереси мешканців, що борються проти забудови. 

Суд прийняв це рішення за позовом компанії Івана Куровського "Житло-буд", хоча термін апеляції вже вичерпався. «Житло-Буд» отримав цю ділянку, яка є частиною парку Богомольця і розташована впритул до вікон Олександрівської лікарні, у 2003 році. 2007-го забудовник почав зрізати дерева та частину схилу, що викликало чисельні протести киян. У 2011-ому Віктор Янукович доручив заборонити будівництво, після чого Київрада повернула цю землю у власність міської громади. Прийняте рішення суду не скасовує це повернення землі місту.

Перед засіданням захисники скверу та лікарні спалили опудала міністра культури Леоніда Навохатька та екс-мера Києва Олександра Омельченка, які свого часу допомогли "Житло-буду" отримати землю для зведення багатоповерхівки.

Фото:derybanu.net 

 

Теги: Київ , скандальна забудова , сквер