Російська влада не захищатиме олігархів на Кіпрі

Ольга Бондаренко
1 квітня 2013р. 8:43

Російська влада не захищатиме олігархів на Кіпрі

Російська Федерація не зобов'язана допомагати Кіпру, незважаючи на наявність російського капіталу в місцевих банках. Про це на телеканалі "Росія 1" заявив віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов.

"Що стосується грошей, які там (на Кіпрі - прим. "Свідомо") знаходяться, грошей росіян, це різні гроші: є ті, по яких не були сплачені податки, є гроші, за якими були сплачені податки ... Якщо хтось попадеться і втратить гроші в цих двох найбільших банках, дуже шкода, але ніяких заходів російський уряд в цій ситуації не буде ... ", - заявив віце-прем'єр. "Якщо будуть серйозні втрати у когось, у компаній з державною участю, якщо буде певна ситуація, ми готові її розглянути в Росії, але для цього зовсім не обов'язково допомагати Республіці Кіпр", - наголосив Шувалов.

Як відомо, Росія відмовилась домогти Кіпру вийти зі складної фінансової ситуції, незважаючи на те, що за підрахунками експертів, третина всіх заощаджень у кіпрських банках належить російським олігархам. Тому 25 березня Кіпру довелося домовитись з Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом про надання країні фінансової допомоги розміром у 10 мільярдів євро, за умови введення податку на заощадження.  За умовами угоди, другий за величиною банк Кіпру буде реструктуризований, а рахунки понад 100 тисяч євро - будуть тимчасово заморожені і обкладені одноразовим податком у 40% від суми вкладів. Цей закон був гостро розкритикований Володимиром Путіним

Фото: www.siapress.ru.