В Україні почався весняний призов

Ольга Бондаренко
1 квітня 2013р. 11:07

В Україні почався весняний призов

Першого квітня в Україні починається призов юнаків на військову службу, кількість яких скоротиться втричі порівняно з попереднім. Про це повідомив перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України адмірал Ігор Кабаненко.

Загалом планується призвати 13 тисяч 900 осіб, із них до Збройних Сил України – 7 тисяч 500 осіб, Внутрішніх військ МВС України – 5 тисяч 200 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 1 тисячу 200 осіб. "На сьогодні пріорітетом номер один є контрактна армія", - наголосив Кабаненко.

5 березня "Свідомо" повідомляло про те, що восени 2013 року відбудеться останній осінній призов юнаків. 15 лютого Віктор Янукович, заявив, що Україна ще не готова до переходу на контрактну армію. За його словами, це відбудеться коли країна виконає ряд завдань, що мають допомогти створити більш конкурентноздатні і ефективні війська. Нагадаємо, що президент обіцяв перевести армію на контракт з 2011 року ще у своїй передвиборчій програмі. До речі, у рамках минулорічної веняної призовної кампанії  було призвано 21 тисячу 400 осіб. У тому числі до лав Збройних Сил України – 15 тисяч осіб, до Внутрішніх військ МВС України – 5200 осіб та Державної спеціальної служби транспорту – 1200 осіб.