Кіпрські офшори підзаробили на відео в судах

Олесь Лук'яненко
1 квітня 2013р. 14:15

Два кіпрські офшори «ЮДС холдінг паблік лімітед» та «Віал холдінгс лімітед» підзаробили на постачання обладнання для відео конференцій в залах судових засідань, повідомляє сайт «Наші Гроші». Всього Державна судова адміністрація за результатами тендерів замовила обладнання для відео в судах на 50,56 мільйонів гривень.

З них 7, 91 мільйони отримає фірма «Терра метрополіс», яка належить кіпрському офшору «ЮДС холдінг паблік лімітед»,  за 885 мережевих екранів по 8,9 тисяч гривень за кожний. Ще 8,74 мільйони гривень отримає товариство «Срібний дім», яка заснована офшорною компанією «Віал холдінгс лімітед», за 1472 пристрої виведення зображення по 5,9 тисяч гривень за штуку.

Більшу частину коштів – 33,91 мільйони гривень – отримає держпідприємство «Інформаційні судові системи», яке очолює Леонід Богданов. Держпідприємство має до 1 червня поставити 736 систем відеоконференцзв’язку для судів по 39 тисяч гривень та 312 мобільних систем для відео конференцій по 16,8 тисяч гривень. «ЮДС холдінг паблік лімітед» є також засновником інших компаній, зокрема «Universal Development Construction (UDC) Holding». Директором UDC до призначення директором «Інформаційні судові системи» був Леонід Богданов. Директором фірми «Срібний дім», котре зареєстроване на «Віал холдінгс лімітед», є Юрій Стецьків. Стецьків в свою чергу очолив компанію UDC після переходу Богданова до держпідприємства. Детальну інформацію по тендерах недоступна, тому перевірити чи не завищені ціни на техніку неможливо. Згідно з новим Кримінальним процесуальним кодексом суди мають право проводити засідання в режимі відеозв`язку з підсудним.

 

Теги: Київ , Україна , суди , офшор