Конституційний суд не поспішає з виборами в Києві

Олесь Лук'яненко
1 квітня 2013р. 17:19

Конституційний суд не поспішає з виборами в Києві

Конституційний суд розглядатиме звернення 48 депутатів з Партії регіонів щодо проведення виборів в Києві, повідомляє прес-служба суду.

29 березня було відкрите провадження за зверненням «регіоналів», проте справа не буде розглядатися в порядку невідкладного, адже депутати у своєму зверненні про це не зазначили. Будь-яке подання має бути розглянуте протягом трьох місяців, але за законом невідкладні подання розглядаються протягом місяця.

48 депутатів від Партії регіонів звернулися 19 березня до Конституційного суду з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім.

Теги: Київ , вибори , Конституційний суд