Кочнєва знову поїхала до Сирії

Евеліна Вишневська
2 квітня 2013р. 13:34

Кочнєва знову поїхала до Сирії

Журналістка Анхар Кочнєва, яка нещодавно втекла з Сирії, де її там тримали у полоні, вже повернулася в Сирію й не планує "змінювати місце проживання через якихось бандитів". Про це повідомляє інтернет-видання «РІА Новини».

"Тепер мене будуть постійно охороняти, щоб бандити не надумали знову мене викрасти або помститися", — передає телефонну розмову «РІА Новини». В аеропорті Дамаска Кочнєву зустріла озброєна охорона. Кочнєва залишається громадянкою України, але не виключає, можливість отримати сирійського громадянства, якщо їй запропонують. Але сама просити про це не збирається. Анхар сказала, що буде знімати квартиру в Сирії та продовжить роботу в туристичному бізнесі, допомагаючи при цьому журналістам які планують їхати до Сирії.

11 березня Анхар Кочнєва втекла із полону. Кочнєву викрали бойовики основного сирійського опозиційного воєнізованого угруповання, яке іменує себе підрозділом Вільної сирійської армії. 8 листопада 2012 року в Facebook з'явилося відеозвернення  українки з проханням виконати вимоги викрадачів. Проте про вимоги заручниця не повідомила. Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що сирійські повстанці вимагають за викрадену українку 50 мільйонів доларів і загрожують стратити жінку 13-го грудня, якщо на той час не одержать викуп. У другому зверненні, опублікованому 28-го листопада, журналістка заявила, що прибула до Сирії за завданням російських спецслужб, займаючись перекладом переговорів одного з російських офіцерів з його сирійськими колегами. Кочнєва приїхала до Сирії після того, як в цій країні почався конфлікт. Там вона працювала позаштатним кореспондентом порталу «Утро.ру» і займалася супроводом журналістів, які приїжджали до Сирії. До цього вона працювала в Москві директором турфірми "Йорданський клуб". 

 

Теги: Київ , Анхар Кочнєва , сирія , полон