Мотор протестів пояснив фіаско опозиції 2 квітня

Ольга Бондаренко
3 квітня 2013р. 10:45

Мотор протестів пояснив фіаско опозиції 2 квітня

Відомий громадський активіст Ігор Луценко у своєму блозі на "Українській правді" розказав, чому акція 2-го квітня не відбулась, і що робити далі. 

Луценко написав, що акція з самого початку була приречена на провал через відсутність належної і ґрунтовної підготовки: "Нема агітації, адекватної по силі, немає чіткості у комунікації з потенційними прихильниками. Власне, навіть якщо все це було – не вистачило б часу". Також Ігор Луценко висловлює думку, що тепер  у опозиціонерів є ідеальна відмазка – кияни не прийшли, не підтримали. А вони, мовляв, робили все, що від них чекали. Громадський активіст радить готувати велику, комплексну кампанію громадянської непокори, котра стартуватиме 3 червня (а то й раніше). Метою якої буде вимога добитися виборів міського голови і Київради. А політики  мають піти на певні жертви: "Визнати пріоритетне право громадськості вирішувати долю Києва; категорично відмовитися від платних учасників на масових акціях; гарантувати відсутність силових провокацій з боку прихильників партій під час акцій, взяти публічні зобов'язання не вступати в бійки з міліцією та інші силові протистояння; визнати за громадськістю право вето на окремі кандидатури на київські вибори від опозиції".

Як відомо, 2 квітня відбувся мітинг опозиції, де кияни вимагали призначили вибори мера і депутатів Київради на 2 червня. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім.

 

Теги: Київ