НЕЦУ: У Світлодарську - екологічна катастрофа

Ольга Бондаренко
3 квітня 2013р. 11:50

НЕЦУ: У Світлодарську - екологічна катастрофа

Пожежа на Вуглегірській теплоелектростанції у Світлодарську - це серйозна техногенна катастрофа з довготривалими економічними та екологічними наслідками. Про це заявили у Національному екологічному центрі України.

Під час пожежі, яка тривала більше 15 годин, горіло електротехнічне обладнання, включаючи 4 високовольтних трансформатори. У кожному трансформаторі знаходилося 40 тон масла, при горінні якого виділяються небезпечні органічні сполуки, включаючи діоксини та фурани. "При неконтрольованому горінні вугільного палива, конструкцій та обладнання станції в атмосферу було викинуто величезну кількість токсичних речовин, включаючи важкі метали, сполуки сірки та органічні речовини, які не розкладаються в природі й накопичуються в ґрунтах", - повідомили у НЕЦУ,  також розповіли, що викиди від цієї пожежі у вигляді зольного пилу можуть бути рознесені на значні відстані, таким чином забруднивши ґрунт і поверхневі води на великих територіях. "Це, в свою чергу, може призвести до підвищення концентрації токсичних речовин в продуктах харчування, вироблених на постраждалих територіях, і погіршення загальної екологічної ситуації в регіоні. Всі заяви про те, що ця техногенна катастрофа не представляє екологічної небезпеки, є безвідповідальними і абсолютно некомпетентними", - підсумували у НЕЦУ.

Як відомо, пожежа на Вуглегірській ТЕС сталася в п'ятницю, 29 жовтня, - о 15:15 на другому блоці зайнялося обладнання. Потім вогонь розповсюдився на покрівлю будівлі площею у 1500 кв м. З місця пожежі змогли вивести десятьох людей. Щонайменше одна людина загинула, ще троє постраждали.