Ахметов встиг забрати свої гроші з Кіпру

Евеліна Вишневська
3 квітня 2013р. 16:07

Компанія System Capital Management яка належить Рінату Ахметову встигла забрати з кіпрського банку Laiki 30-ть мільйонів доларів за два тижні до введення нового податку. Про це повідомляє Financial Times.

Компанія Ахметова ще у перші два тижні березня вивела з банку Laiki свої гроші. Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс наказав органам, які розслідують банківську катастрофу в країні, у першу чергу перевірити угоди його власної сім´ї.  Компанія Ахметова Laiki є клієнтом фірми сім´ї президента.

Як відомо, фінансова система Кіпру опинилася під загрозою після того, як уряд країни відмовився прийняти законопроект про введення податку на депозити. Проте саме від прийняття цього рішення залежало надання Євросоюзом і МВФ допомоги країні.  25 березня Кіпру вдалось домовитись з Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом про надання країні фінансової допомоги розміром у 10 мільярдів євро, за умови введення податку на заощадження. За умовами угоди, другий за величиною банк Кіпру буде реструктуризований, а рахунки понад 100 тисяч євро - будуть тимчасово заморожені і обкладені одноразовим податком у 40% від суми вкладів. 28 березня банки Кіпру знову почали працювати та обслуговувати потреби населення, щоправда із заходами котролю та обмеження готівки. Другого квітня міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс подав у відставку.

 

Теги: Київ , Рінат Ахметов , Кіпр , банк