Кравчук, Матіос і Гузар миритимуть разом

Максим Опанасенко
3 квітня 2013р. 17:57

Письменниця і народний депутат Марія Матіос, Кардинал Любомир Гузар і екс-президент Леонід Кравчук увійшли до громадського комітету "Примирення між народами". Про це "Свідомо" повідомила прес-служба "Ініціативи 1 грудня".

Новостворений комітет повинен буде займатися дослідженням українсько-польського конфлікту під час Другої світової і намагатися примирити два народи з цього питання. «Обидва наші християнські народи впродовж століть неодноразово переступали через Божі заповіді, чинили зло, — йдеться у тексті заяви. — Але ми мусимо визнати прогрішення наших предків, простити від їх імені один одному страшні гріхи, вчинені супроти інших... Так уже зробили безпосередні учасники конфлікту, які свого часу не лише зуміли зупинити взаємне кровопролиття, але й піднялися разом на боротьбу проти спільного ворога — комуністичного режиму. Тим паче здатність до взаємного прощення маємо проявити ми, їхні нащадки, які живуть в інших умовах, найкраще придатних до гармонійного співіснування» - йдеться в заяві "Примирення між народами". Окрім Гузара, Матіос і Кравчука, до складу комітету увійшли Високопреосвященніший Симеон, Іван Васюник, Володимир В’ятрович, Мирослав Маринович, Борис Олійник, Ада Роговцева та Ігор Юхновський.

Наприкінці березня Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет вже закликав українців та поляків до взаємного прощення за трагедію польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни.

Для довідки

У 2013-му - 70-річчя українсько-польського конфлікту на Волині. Війна точилася в розпал Другої світової. За дослідженням Центру дослідження визвольного руху, війна йшла за українські території, які до 1939 року входили до складу Польщі (Холмщину, Волинь, Галичину), на яких українці хотіли створити власну державу, а поляки бажали відновлення довоєнних кордонів. Проте питання кордонів вирішилося після Другої світової без участі українців і поляків, після чого комуністична влада Радянського Союзу та Польщі насильно змінила етнічну конфігурацію західноукраїнських та східнопольських територій.