Целовальник хоче флуоресцентного Христа на Дніпрі

Галина Танай
5 квітня 2013р. 12:12

Целовальник хоче флуоресцентного Христа на Дніпрі

Трикілометрова Алея Соборності і пам'ятник Ісусу Христу, який буде іти по воді і світитись у темряві. Ці шедеври можуть прикрасити Київ - якщо не спинити фантазію архітекторів і чиновників. Про мега-плани "пакращення" в інтерв'ю газеті "Хрещатик" розповів головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Целовальник наобіцяв багато, але найбільше вражають ідея Алеї Соборності, яка просягнеться на три кілометри від арки Дружби народів до станції метро "Дніпро". Алею поділять на 25 майданчиків, які – сюрприз! – символізуватимуть 24 області і Крим. Архітектори сподіваються, що ця алея стане справжньою туристичною меккою України -  на кшталт площі Іспанії в Севільї чи Національної алеї у Вашингтоні.Але це ніщо в порівнянні з наполеонівськими планами Целовальника спорудити Христа на воді. Цей монумент присвятять Хрещенню Русі.

“Це може бути хрест на річці, може бути фігура Ісуса Христа, який іде по воді. Він буде покритий спеціальним розчином, який із вечора до ранку трохи світитиметься в темряві, й давати відблиски на воді. Водночас до нього буде підведено невеликий пірс і потім - розрив. Пройшовши під проїжджою частиною на набережну, ми потраплятимемо на цей пірс, а повернувшись - побачимо дуже приємні ракурси забудови й наших зелених схилів”, - так описав свою мега-ідею головний архітектор Києва.

Якщо вірити Целовальнику, майбутній Ісус на Дніпрі вже знайшов підтримку у керівництва держави. Автор ідеї - харківський митець Дмитро Ів, який спорудив “дитину в капусті” біля однієї з лікарень Києва. 

 

Теги: Київ , Целовальник , Ісус