Хто вкрав перемогу Левченка над Пилипишиним - 2

Олесь Лук'яненко
5 квітня 2013р. 12:31

Хто вкрав перемогу Левченка над Пилипишиним - 2

Поки Конституційний суд не квапиться відкривати провадження по 5-ти проблемним округам, а від прокуратури про слідство щодо фальсифікацій на 223 окрузі нічого не чутно, «Свідомо» продовжує розслідувати, хто позбавив киян з Шевченківського району свого представника у Верховній Раді.

Перемогу кандидата від «Свободи» Юрія Левченка над ставлеником влади Віктором Пилипишиним було вкрадено шляхом псування бюлетенів з п’яти дільниць. +927 голосів переваги свободівця Юрія Левченка над висуванцем влади Віктором Пилипишиним були розвіяні за допомогою спритності рук. Хто дав їх зіпсувати?

На цей раз ми назвемо поіменно причетних до фальсифікацій на №801000 дільниці, яку було розташовано в 102 школі, на Шулявській, 10/12. Там голосували виборці з проспекту Перемоги: 22, 34, 44; вулиць Ванди Василевської: 4, 6-10; Кирило-Мефодівської: 7, 15 Віктора Ярмоли: 4, 38; та провулку Старокиївському: 1/5 – 7/9;

Після підрахунку в ніч з 28 на 29 жовтня минулого року Юрій Левченко набрав на цій дільниці 484 голосів, Руслан Брицький від «УДАРу» - 198, Віктор Пилипишин – 362.

Ці голоси рахували усі 24 члени комісії, які підписали підсумковий протокол:

1. Подугольнікова Світлана Вікторівна, від «Руська єдність» - (голова)

2. Косікова Олена Ігорівна, фракції «Партія регіонів» - (заступник голови)

3. Храпак Олена Анатоліївна, від «Соціалістичної України» - (секретар)

4. Колесова Юлія Валеріївна, від Гайдука Андрія Валерійовича

5. Козлан Віктор Мирославович, від Демократичної партії угорців України

6. Борецька Алла Іванівна, від фракції «НУ-НС»

7. Карпенко Марина Сергіївна, від Комуністичної партії України

8. Базілевич Ольга Олексіївна, від Куташева Ігоря Вікторовича

9. Крижанівська Ірина Іванівна, від Левченка Юрія Володимировича

10. Слободян Ігор Вікторович, від партії «Єдина Родина»

11. Петров Михайло Валентинович, від партія «Реформи і порядок»

12. Іллєнко Галина Миколаївна, від Пархоменка Ігоря Леонідовича

13. Білоус Лариса Іванівна, від Пилипишина Віктора Петровича

14. Вертейко Альона Анатоліївна, від Батьківщини

15. Куренков  Вадим Анатолійович, від «Громадянської позиції»

16. Пасека Вікторія Іванівна, політична партія «Держава»

17. Самойленко Клара Іоанікіївна, від «Народної ініціативи»

18. Сергійчук Олег Миколайович, від «Нашої України»

19. Терентьєв Євгеній Віталійович, від «Нової політики»

20. Мазур Михайло Вікторович, від «Русь Єдина»

21. Титюк Світлана Василівна, від Українська морська партія

22. Провотар Володимир Павлович, від фракції «Батьківщини»

23. Піліцин Ігор Ігорович, від фракції комуністів

24. Мірошниченко Олеся Миколаївни, від фракції Народної Партії

У день виборів не було зафіксовано жодного порушення, як і під час підрахунку. Лише Володимира Проватара, який рахував голоси за Левченка та за «Батьківщину» по партіях, здивувала та прискіпливість до бюлетенів за свободівця. Їх декілька разів перевіряла заступниця голови комісії Олена Косікова. Вона ж заборонила написати на листочку з печатками та підписами членів кількість голосів «за».  Як розповідає Провотар, коли всі в усьому переконалися, бюлетені з голосами за Левченка запакували та заклеїли в блакитний пакет для сміття.

Спаковані бюлетені одразу відвозити не стали. Як розповіла заступниця голови Косікова, в окружній комісії їм сказали брати таксі, за яке заплатять. За словами Косікової, вона з головою Світланою Подугольніковою та секретарем Оленою Храпак залишили бюлетені в комісії і поїхали до окружкому, щоб дізнатися чому їм не дають автобус. Там побачили довгу чергу. «Ми поїхали назад, поклали бюлетені в сейф – по закону – віддали ключі міліції і пішли спати. Вас влаштовує така відповідь?», - розповідає «регіоналка» Косікова.

Усіх членів комісії Подугольникова та Косікова відпустили додому. Зокрема, і Володимира Проватара від «Батьківщини» та Ірину Крижанівську від Левченка, які по закону як представники переможців на дільниці одразу мали транспортувати бюлетені до окружкому разом з міліцією, головою та заступником.

Лише через дві доби, як розповідає Косікова, вони з міліцією взяли бюлетені та повезли до комісії. Чому вона їхала сама, без ще трьох людей, які по закону мають супроводжувати документи, пояснити  в розмові зі «Свідомо» вона не змогла. Голова комісії Подугольнікова, зі слів Провотара, дорогою подзвонила йому та Крижанівський і сказала, щоб вони вже їхали на місце.

В окружній комісії документи прийняли, але членів дільничної комісії попросили почекати в коридорі. Подугольнікову запросили на приватну розмову, і вона не поверталася звідти всю ніч. А вранці комісію попросили переробити протокол про встановлення результатів голосування. Це пояснили тим, ще один із членів комісії розписався трохи вище, ніж потрібно. Бюлетені весь цей час були в окружкомі.

Подугольнікова та її заступниця Косікова в окружкомі.
Подугольнікова та її заступниця Косікова в окружкомі.

Виправлення протоколу зайняло три дні. 3 листопада, коли його разом з бюлетенями спробували здати знову, виник ще один інцидент. Голова дільничної комісії Подугольнікова начебто випадково порвала пакунок з бюлетенями за Левченка. Посилаючись на це, їх хотіли відправити на перерахунок. Але дірка була замала, витягти через неї папери було неможливо, тому від перерахунку після сварок між членами дільничної та окружної комісії вдалося відмовитися.

Втім, того ж  дня в окружну комісію принесли рішення колегії суддів Апеляційного адміністративного суду на чолі з Віталієм Файдуком, за яким голоси на дільниці №801000 разом із 10 іншими треба було перерахувати.

8 листопада, коли почався перерахунок, Провотар помітив, що пакет з бюлетенями за Левченка був вже іншого кольору. З 484 голосів за Левченка 275 виявилося зіпсованими.

Провотар викликав тоді міліцію і написав заяву про злочин. Слідча група заяву прийняла, але як розповідає пан Володимир, він і надалі чекає відповіді від міліції.

Що варто додати про голову комісії та її заступницю? Подугольникова працює на фірмі «Торговий дім «Калинівка». Офіс цієї фірми знаходиться на Туполєва,12. Саме тут у травні 2011 року прокуратура Києва проводила обшук, як пише «Кореспондент», в рамках кримінальної справи проти Пилипишина за перевищення влади, що призвели до збитків громади на 15 мільйонів. Тут також знаходиться група компаній Пилипишина «Стоік» та його громадська організація «Кияни перед усім».

Засновником цієї фірми є Лариса Семенець, яка, до речі, теж входила в одну з дільничних комісій округу Пилипишина-Левченка.

Фото Світлани Подугальнікової з соціальних мереж.
Фото Світлани Подугольнікової з соціальних мереж

Коментувати вона нічого не захотіла:

- У мене робочий час зараз, -відповідає на дзвінок «Свідомо» Подугольнікова.

- А коли вам можна подзвонити або зустрітися?

- Я думаю,що ніколи.

- А зустрітися ми можемо?

- В який час?

- Коли вам зручно.

- Мені не зручно з вами зустрічатися, - сказала голова комісії і поклала слухавку.

Косікова працює в Вищій обласній спецалізованій дитячо-юнацькій школі Олімпійського резерву з Київської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Україна" з ковзанярського спорту та шорт треку. Її син Андрій Косіков також працював на виборах. Андрій був членом дільниці № 801004 - одна з п`ятьох дільниць, на якій теж були зіпсовані бюлетені з голосами за Левченка.

Як фальсифікували вибори на дільниці N800987 читайте в першій частині розслідування "Хто вкрав перемогу Левченка над Пилипишиним - 1"

Ми продовжимо розслідувати історію фальсифікацій на наступних дільницях. Якщо у Вас є інформація – давайте знати info.svidomo@gmail.com

 

Теги: Київ , Левченко , Пилипишин , 801000 дільнична комісія , фальсифікації