7 тисяч киян прийшли піднімати Україну

Максим Опанасенко
7 квітня 2013р. 14:14

7 тисяч киян прийшли піднімати Україну

Близько 7 тисяч людей вже зібралося в парку Шевченка біля Червоного корпусу Київського університету на акцію "Вставай, Україно!". Про це повідомляє журналіст "Свідомо" з місця подій.

Більшість - з прапорами "Свободи", "УДАРу" і "Блоку Юлії Тимошенко". Основа опозиційних партій також тут - Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок видряпалися до монументу Тараса Шевченка і почали мітинг. Яценюк почав його зі звістки про звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з колонії. Порядок охороняють сотні міліціонерів, інформація про автобуси "Беркуту", що чатують біля парку, також підтвердилася.

Акція "Вставай, Україно!", котру опозиційні партії взялися проводити по всій країні, не мала проводитися в Києві сьогодні. Це рішення народні депутати прийняли у четвер - після того, як їхні колеги від Партії регіонів і Компартії, "забивши" на блокування опозиціонерами парламентської трибуни, зібралися в актовій залі на Банковій і повноцінно провели засідання Верховної Ради. Блокувати трибуну опозиціонери взялися після того, як напередодні Рада "провалила" голосування за призначення виборів мера Києва на 2 червня. Вони, за законом, якраз і мали б відбутися влітку, інакше Київрада і призначений президентом голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов втратять свої повноваження і столиця юридично лишиться без влади.

Теги: Київ