Європа в захваті від звільнення Луценка

Максим Опанасенко
7 квітня 2013р. 14:43

Звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з колонії у Європі вважають фантастичною новиною. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявила експерт Європейського політичного центру Аманда Пол. 

"Це фантастична новина, яку всі довго чекали і яка показує, що нарешті Київ слухає. Це відкриває дорогу для України підписати Угоду про асоціацію у Вільнюсі" - заявила вона. До цього президент Європарламенту Мартін Шульц у своєму Твіттері також порадів за Луценка. "Дякую президентам Коксу та Кваснєвському за зусилля у помилування звільнення Юрія Луценка. Він тепер вільна людина, яка проведе першу ніч з родиною", - написав він.

Президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка вранці. Янукович "випустив" шістьох засуджених, в тому числі Луценка та екс-міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука. З проханням про помилування до Януковича звернулася уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, а також особисто Філіпчук. Екс-міністр внутрішніх справ пробув в колонії 2,5 роки - за надання в свій час особистому водію позачергового звання і "занадто пишне" святкування Дня міліції.