Опера скандально "посунула" балетника Матвієнка

Галина Танай
8 квітня 2013р. 14:09

Опера скандально "посунула" балетника Матвієнка

Скандал у Національній опері - там усунули з посади керівника балетної трупи Дениса Матвієнка. Танцівник, що входить до десятки найкращих у світі, про "пониження рангу" дізнався з офіційного сайту театру. 

Денис Матвієнко очолив балетну трупу Національної Опери півтора роки тому. На посаду його призначив тодішній міністр культури Михайло Кулиняк. От тільки, як з'ясувалось, за ці півтора року  офіційно Матвієнка так і не призначили - він залишався керівником лише на словах. А тиждень тому, коли він був на гастролях у Лондоні, на сайті Національної Опери його перемістили з керівництва до складу солістів балету. Балетну трупу ж очолила Аніко Рехвіашвілі. Причина пониження Матвієнка - нібито за півтора роки він так і не зміг знайти спільної мови з артистами. Хоча гучних скандалів чи суттєвих конфліктів у трупі під керівництвом Дениса не було.

За час керівництва Матвієнка на сцені національного театру з'явився сучасний балет Radio and Juliette на музику Radiohead. Саме на його персональне запрошення до України вперше приїхала світова зірка Наталія  Макарова.  

Сам Матвієнко вважає своє усунення черговим проявом репресій у культурі. Свою підтримку Денису вже висловив соліст Большого театра Николай Цискарідзе. 

Теги: Київ , опера , Матвієнко