Адвокат міста пропонує карати суддів

Олесь Лук'яненко
8 квітня 2013р. 18:16

Адвокат міста пропонує карати суддів

Марина Соловйова, яка бореться з забудовниками Києва в судах, звернулася з відкритим листом до правоохоронців та депутатів з прорпозицією збільшити відповідальність суддів.

Соловйова просить депутатів внести зміни до законодавства, щоб збільшити відповідальність суддів за скасовані рішення при перегляді апеляційними та касаційними судами. На її думку, необхідно ввести мінімальну кількість таких рішень, за які відповідальність не наступає. Вона також пропонує не обирати суддів безстроково, а переобирати суддю раз на 5 років. Відводи судді, за пропозицією Соловйової, мають розглядати інші судді, а не ті, що ведуть справу.

Пані Марина також звернулася до Вищої ради юстиції внести подання депутатам про звільнення суддів Вищого адмінсуду Олександра Донця, Андрія Логвиненка та Валентина Мороза у зв’язку з порушенням присяги. Ці троє суддів задовольнили касаційну скаргу на два переможних рішення щодо будівництва у сквері Богомольця від забудовника за п’ять місяців після завершення строків. «Житло-Буд» отримав цю ділянку, яка є частиною парку Богомольця і розташована впритул до вікон Олександрівської лікарні, у 2003 році. 2007-го забудовник почав зрізати дерева та частину схилу, що викликало чисельні протести киян. У 2011-ому Віктор Янукович доручив заборонити будівництво, після чого Київрада повернула цю землю у власність міської громади. Прийняте рішення суду не скасовує це повернення землі місту.

Теги: Київ , забудови , суд