Моніторинг "Інтера": Шустер маніпулює темами

Максим Опанасенко
9 квітня 2013р. 10:24

Громадська рада телеканалу "Інтер", створена в грудні 2012-го, опублікувала чергові результати моніторингу каналу. 

Він - останній, через те, що після продажу "Інтера" новим власникам, керівництво вирішило відмовитися від послуг експертів. Тож, згідно з моніторингом, у березні канал не маніпулював і не порушував журналістські стандарти дуже відверто. Щоправда, гріх помітили за новинним випуском "Подробиці", котрі продовжують подавати факти разом з коментарями. Із 48 проаналізованих матеріалів, 44 були з порушеннями. "Політичну тематику канал висвітлює у тому ж руслі, що й у попередні місяці, коли Громадська рада проводила моніторинг. Втім, у випадку складних питань (наприклад, позбавлення народних депутатів мандату за рішенням суду) дещо поменшало балансу й повноти подання інформації порівняно з попередніми місяцями" - йдеться в повідомленні.

Найбільшою ж "проблемою" каналу експерти назвали ток-шоу Савіка Шустера “Шустер Live”, котре повернулося в ефір замість програми Анни Безулик "Справедливість". Згідно з даними моніторингу, "Шустер Live" підміняє важливі політичні питання менш гострими. "Наприклад, 15 березня головну політичну подію двох попередніх тижнів (блокування Верховної Ради) обговорювали наприкінці програми" - йдеться в повідомленні. Крім цього, "Шустер Live” не допускає на програму громадських експертів, не надає належного ефірного часу для оприлюднення аргументованої позиції незалежних аналітиків і відомих представників розслідувальної журналістики.

Серед "плюсів" телеканалу, експерти назвали лідерство в показі новин з двома поглядамипозиціями і найкращі показники збалансованості до політичних сил і синхронів політиків.

Політика «Інтеру» змінилася після придбання медіахолдінгу Inter Media Group Limited, до якої входить Інтер, компаніями, які належать олігарху Дмитру Фірташу і голові Адміністрації президента Сергію Льовочкіну. До цього володів «Інтером» екс-міністр Валерій Хорошковський, який за останні півроку реформував інформаційну політику каналу, запровадивши громадську раду на чолі з Вікторією Сюмар. В одному з останніх ефірів Савік Шустер почав пошепки підказувати режисерам, аби ті прибрали рівень підтримки Миколи Азарова з екранів, який стрімко падав.