В Домі кіно - 5 нових українських фільмів

Галина Танай
9 квітня 2013р. 15:38

В Домі кіно - 5 нових українських фільмів

П'ять нових українських режисерів - п'ять нових фільмів. "Помин" Ірини Цілик, "Алкоголічка" Юлії Гонтарук, "Уроки української" Руслана Батицького, "Обійми" Філіпа Сотніченка та "Коріння" від автора "Красної Маланки" та "Бороди" - Дмитра Сухолиткого-Собчука. В середу, 10 квітня, їхні короткометражки покажуть в Будинку кіно. І коли ця п'ятірка буде отримувати свої призи в Берліні і Каннах, ви зможете пишатись, що були їх першими глядачами.

"Алкоголічка" – це соціальна драма від Юлії Гонтарук.  Покинута мамою дівчинка живе з суворою тіткою, що змушує її торгувати на базарі. Аліна не говорить, і в її житті є дві розради – старенька лялька і балет. Одного дня вона натрапляє на оголошення про набір у дитячий танцювальний колектив «Віночок». Це єдина надія вирватись з брудного світу, де вона нікому не потрібна. Але історія з танцями отримує несподіваний поворот.

Дмитро Сухолиткий-Собчук покаже "Коріння" - фільм за мотивами оповідання Григора Тютюнника "Дикий". Санько приїздить у повний спогадів дідівський будинок. Сусіди його не впізнають, і знайти з ними спільну мову дуже важко. Єдина, хто пам'ятає хлопця, - це мама-одиначка Софійка. Вони бачились ще в дитинстві, а зараз між ними - прірва. Цей фільм Сухолиткий-Собчук зняв ще у 2010, а після монтажу не показував ще півтора роки. Тож у вас є шанс стати першим, хто побачить довгоочікуване "Коріння".

Покажуть також "Помин" режисерки й письменниці Ірини Цілик. Женя продає дідову хату. Спадщина - як валіза без ручки: віддати жаль, доглядати нема часу і сил. Але в домі діда дівчина зустрічає себе саму - маленьку дівчинку на велосипеді, якій нізащо не наздогнати дорослу Женю на сріблястій автівці. І що робитиме ця доросла Женя, невідомо.Також на "Новому кіно" покажуть "Обійми" Філіпа Сотніченка та "Уроки української" Руслана Батицького - цей фільм деякі щасливчики вже бачили у грудні 2012. Дізнатись більше про "Уроки української" можна тут.

Показ буде 10 квітня о 18:00 у червоній залі Будинку кіно. Вхід вільний. 

Теги: Київ , Цілик , Уроки української , Коріння , Алкоголічка