Лутковська розповіла про помилування Луценка

Ольга Бондаренко
10 квітня 2013р. 8:11

Лутковська розповіла про помилування Луценка

Омбудсмен Валерія Лутковська розказала, що на заяву про прохання помилувати екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка не впливав ані президент, ані євроінтеграційні процеси. Про це вона заявила в ефірі "5 каналу".

"Провадження по справі Луценка було досить давно. Ми давно займалися цим питанням.", - сказала Лутковська, а також зазначила, що рішення про помилування було ухвалене не 5-го квітня, а раніше. Однак, у відомстві чекали, поки закінчаться всі судові провадження в справі, оскільки, за її словами, уповноважена Верховної Ради з прав людини не має права втручатись в діяльність суду. Також Лутковська зауважила, що окрім секретаріату омбудсмена, вона більше ні з ким не радилася про це рішення.

Як відомо, президент Віктор Янукович підписав указ про помилування Луценка 7 квітня. Гарант "випустив" шістьох засуджених, в тому числі Луценка та екс-міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука. З проханням про помилування до Януковича звернулася уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, а також особисто Філіпчук. Екс-міністр внутрішніх справ пробув в колонії 2,5 роки. 

Фото: ukr.obozrevatel.com.