Активісти закликають киян готувати революцію

Максим Опанасенко
10 квітня 2013р. 15:08

Група активістів з "Дамо раду Києву" і журналістів - закликали киян готувати революцію через відсутність виборів мера міста. Таку заяву вони оприлюднили на "Українській правді".

"Наша думка – з червня, коли київська влада остаточно втрачає легітимність, ми маємо сказати собі, що вона більше не наша. І вона незаконно займає кабінети, за які ми платимо та ще більш незаконно розпоряджається нашими податками. І наше завдання – вивести мародерів з владних кабінетів і столиці, і держави. Назавжди" - йдеться в повідомленні, - "Як цього досягти – велике запитання до всіх активних громадян, експертів та справжніх політиків. Ми думаємо, що варто почати формувати власні органи влади. Із загонами справжньої народної міліції, групами взаємної допомоги та навчання. Кидатися словами революція не варто, а ось готувати її – справа будь-якого киянина, який мислить".

Активісти кажуть - вдесятьох можна зробити кращим свій двір. Сотнею - скасувати плани незаконних забудов. Тисячею - врятувати Пейзажну алею чи Андріївський узвіз. А десятками тисяч - можна повернути собі місто. І кличуть прийти на круглий стіл - у понеділок о 15:00 на Ярославовому валу, 9 - для обговорення плану спільних дій і підготовки відкритих зборів громади міста.  (Контактна особа - Олена Подобєд-Франківська, 097 791 07 52).

Під заявою підписалися:

- Едуард Курганський, підприємець, активіст Податкового майдану

- Ігор Луценко, активіст боротьби із варварськими забудовами

- Максим Маньковський, активіст боротьби із варварськими забудовами

- Єгор Соболєв, журналіст, активіст

- Марина Соловйова, юрист, захисник Олександрівської лікарні, Пейзажної алеї та Софії Київської

- Вікторія Сюмар, журналіст, медіа-експерт, громадській діяч

- Роман Шрайк, блоггер

Для довідки. Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім.

Теги: Київ