Табачник:Тестувати школярів неукраїнською-задорого

Максим Опанасенко
10 квітня 2013р. 17:18

Міносвіти хоче з 2014 року проводити тестування в школах лише українською, перекладаючи завдання тестів лише для тих школярів, котрі доведуть, що вчилися недержавною мовою. Про це міністр повідомив на брифінгу.

Табачник каже - були випадки, коли абітурієнти замовляють завдання іншою мовою просто так. Наприклад, один із школярів з Києва вирішив складати тести на кримсько-татарській мові тільки для того, аби висловити національній меншості свою підтримку. Тож, МОН з наступного року хоче давати можливість складати тести іншою мовою тим школярам, хто вчився в неукраїномовній школі. Доказом стане довідка зі школи. Це дозволить зекономити гроші на друці завдань.

Недофінансування тестування в школах цього року за даними Українського центру оцінювання якості освіти - приблизно 37 мільйонів гривень. Також програми тестування лишаються незмінними з 2011-го і будуть незмінними ще щонайменше до 2014-го. Офіційне пояснення Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, котре їх розроблює - відсутність претензій на ці програми з боку батьків і вчителів. Неофіційна причина - недостатнє фінансування.

 

Теги: Київ