Біля Конституційного суду мітингує опозиція

Ольга Бондаренко
11 квітня 2013р. 9:39

Біля Конституційного суду мітингує опозиція

Біля будівлі Конституційного суду України зібрались близько 300 мітингувальників від опозиційних партій "Батьківщина", "УДАР" та "Свобода". Про це у "Фейсбуці" повідомив прес-секретар "Свободи" Олександр Аронець.

"Біля Конституційного Суду України проходить акція на захист виборів у Києві. Ми виступаємо за те, щоб суд керувався буквою та духом закону та права, а не замовленням з Банкової", - коментує подію Аронець.На сьогоднішньому засіданні Конституційний суд має пояснити чи можуть вибори в органи місцевого самоврядування проводитись не одночасно. Питання на порядок денний внесено 48 депутатами від Партії регіонів.  

Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. 2 квітня Верховна Рада не ухвалила рішення про призначення виборів мера Києва та до Київради на 2 червня. 

Фото: Микола Даневич.