Євросуд закликає Україну не махлювати з протестами

Олесь Лук'яненко
11 квітня 2013р. 15:10

Євросуд закликає Україну не махлювати з протестами

Європейський суд з прав люди в рішенні справі «Вєренцов проти України» закликав реформувати українське законодавство щодо регулювання мирних зібрань та протестів, повідомляє Гельсинська спілка з прав людини.

Суд зазначив, що єдиним існуючим документом, який на сьогодні встановлює порядок проведення демонстрацій, є Указ прийнятий у 1988 році в СРСР. Реформувати також необхідно і підстави обмеження проведення мітингів та протестів. Євросуд зазначив, що більше ніж 20-річний термін – занадто довго для врегулювання такого питання як свобода мирних зібрань.

Олексій Вєренцов отримав три доби адмінарешту за проведення мирної акції під прокуратурою Львова та відмову міліції зупинити акцію. Таке рішення прийняв Галицький райсуд Львова, а апеляція його підтвердила. Це змусило його шукати правду в Стразбурзі. Євросуд це рішення скасував та зобов’язав Україну виплатити з бюджету йому компенсацію – 6000 євро. Представником Вєренцова у справі в Європейському суді з прав людини був Володимир Яворський. За даними спілки, в 2012 році українська влада намагалися обмежити мирних зібрань в 358 випадках і в 90% випадків їм це вдалося. В такий же спосіб Суддя Окружного адмінсуду Олексій Огурцов заборонив проводити мітинги та акцій протесту біля будівлі Генпрокуратури до кінця цього року.

 

Теги: Київ , Україна , Євросуд , мітинги