З неділі іномарки мають дорожчати

Ольга Бондаренко
14 квітня 2013р. 14:57

З неділі іномарки мають дорожчати

В Україні почали діяти нові спецмита на іномарки терміном на три роки, а це означає, що найближчим часом слід очікувати підняття цін на імпортовані автомобілі, а також спад автомобільного ринку. Рішення було прийнято Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі.

Спецмито 6,46% поширюється на автомобілі з об'ємом двигуна від 1000 кубічних сантиметрів та 12,95% - з об'ємом до 2200 кубічних сантиметрів, незалежно від країни походження та експорту автомобілів. За словами Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів - введення мита відбулось із численними порушеннями та суперечить інтересам України. "Для застосування обмежувальних заходів щодо імпорту - відсутні будь-які підстави (зростаючий імпорт, нанесення шкоди вітчизняним виробникам)", - повідомили "Свідомо" у ВААІД. Автодилери не виключають, що найближчим часом в Україну взагалі не будуть імпортувати автомобілі.

За нововведення Україну вже розкритикувала Світова організація торгівлі та Євросоюз. Введення спецмит і здорожіння іномарок вже призвело дозбільшення продажів на авторинку за березень місяць до 60%.