Росія і Китай єдині з супердержав посилюють армію

Ольга Бондаренко
15 квітня 2013р. 11:50

Росія і Китай єдині з супердержав посилюють армію

За 2012 рік Росія збільшила військові витрати на 16%, до 12,3 мільярдів доларів, Китай - на 7,8%, до $ 11,5 мільярдів. Про це повідомив Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI).

У  SIPRI зазначають, що військові витрати США та Європи вперше з 1998 року знизились. Загалом, всесвітні військові витрати у 2012 році склали $1750 мільярдів, що на 0,5% менше, ніж у 2011 році. Вперше з моменту падіння Радянського Союзу, за даними SIPRI, частка витрат США у світовому масштабі впала нижче 40%. Незважаючи на те, що США залишається світовим військовим лідером, у SIPRI вже заговорили про можливі зміни на військовій міжнародній арені.

28 березня, вночі, Росія за наказом Володимира Путіна почала військові навчання в районі Чорного моря. У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що підстав для хвилювання немає, а навчання були узгоджені з Україною.  Натомість колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко в ефірі "5 каналу" заявив, що таким чином Росія давно веде психологічну війну проти України.

Теги: Київ