Київська музична школа повстала проти Мінфіну

Максим Опанасенко
16 квітня 2013р. 10:24

Київська музична школа №7 на Чоколівському бульварі просить Кабмін розібратися з Міністерством фінансів і Мінкультом, котрі хочуть лишити школи естетичного виховання без грошей. Про це колектив школи написав у зверненні до нардепа від "Об'єднаної опозиції" Лілії Гриневич.

"Тисячі дітей замість духовного навчання та оволодіння чудовою освітою, опиняться на вулиці. Невже не зазнає школи бюджет України, витрачаючи на утримання майбутніх правопорушників та інших асоціальних елементів, які можуть вирости з викинутих на вулицю дітей" - йдеться у зверненні. Колектив школи додає - якщо Мінфін і Мінкульт втілять свій план в життя, то вартість навчання дитини в музичній школі коштуватиме 1 500 - 2 000 гривень на місяць. І ця сума для багатьох є абсолютно непідйомною. "З огляду на викладене вище, просимо звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням не допустити реалізацію пропозицій Міністерства фінансів" - підсумовують педагоги.

Тиждень тому Міністерство фінансів надіслало Мінкульту лист з проханням розгляду питання встановлення «економічно обгрунтованої, на рівні, не нижче собівартості, плати за навчання шляхом внесення певних змін до законодавства», а також «оптимізації загального числа годин навчальних планів у школах естетичного виховання з метою скорочення їхнього числа». Мінкульт вже відреагував - начальник відділу аналізу й прогнозування діяльності навчальних закладів Міністерства культури Іван Походзей на прес-конференції заявив, що в середині самого Міністерства культури йде суперечка про здорожчання навчання. Розглядається питання про збільшення ціни в 4 рази, хоча, за словами Походзея, його колеги по відділу пропонують лояльніше подорожчання - вдвічі. До чого врешті прийде Міністерство - поки невідомо.

 

Теги: Київ