Центр Курбаса благає про нового директора

Галина Танай
17 квітня 2013р. 14:28

Центр Курбаса благає про нового директора

Театральні скандали тривають: після гучного звільнення Дениса Матвієнка в Опері заворушився і Центр Леся Курбаса. Науковці Центру театрального мистецтва категорично не хочуть працювати з директоркою Ганною Веселовською. За їх словами, очільниця не піклується про гідне фінансування Центру, не відстоює його інтереси та влаштовує репресії працівникам. Терпець "курбасівців" урвався після того, як Веселовська на очах композитора-бандуриста Романа Гриньківа розтрощила диск з його виставою-перфомансом "Катерина".

 Ганна Веселовська керує Центром Курбаса з листопада 2012 року. На цю посаду її призначив екс-міністр культури Михайло Кулиняк, причому без жодного конкурсу – в той час як колектив Центру не висловлював жодного бажання розлучатися зі своєю очільницею Неллі Корнієнко. Після кількох місяців директорства Веселовської науковці стали вимагати її відставки і негайного повернення Корнієнко.

 Директорка Центру Леся Курбаса Ганна Веселовська
Директорка Центру Леся Курбаса Ганна Веселовська

За словами курбасівців, пані Веселовська жодним чином не відстоює інтереси Центру. В інтерв’.ю вона регулярно розповідає про міждисциплінарність, підтримку молодої режисури та міжнародну співпрацю – все те, що впровадила екс-директорка Неллі Корнієнко. В реальності все інакше. З початку року різко зросла кількість орендних вистав, натомість проекти Центру або ігноруються, або пробиваються на сцену з величезними перепонами. За твердженням працівників, фінансові схеми оренди непрозорі – тож з’ясувати, куди пішли кошти, неможливо. Коли Центру різко скоротили фінансування до 57%, Веселовська ніяк не відстоювала інтереси театральної лабораторії. Це при тому, що  після присвоєння Центру міжнародної категорії «А» фінансування взагалі мало зрости. Зате колектив Курбаса зіткнувся з урізанням зарплатні, немотивованими звільненнями та пониженнями на посадах.

 Театральна лабораторія Центру Курбаса
Театральна лабораторія Центру Курбаса

Ще один нюанс - уже на другий місяць «правління» Веселовської на афіші з’являється відразу п’ять вистав російською мовою та суржиком з  ненормативною лексикою, а серед працівників Центру Курбаса починають виділяти «українофілів». Останньою краплею нібито став проект вистави-перфомансу «Катерина». Ідею цієї вистави та створення музичної лабораторії під майбутній ювілей Шевченка підтримали навіть у Мінкульті – але на директорку це ніяк не вплинуло. Вона довго ігнорувала і не розглядала проект, а, побачивши виставу, розтрощила об підлогу диск із відео і музичними матеріалами вистави. Зробила це Веселовська на очах у композитора Романа Гриньківа, який є одним з авторів. Це був єдиний запис матеріалів проекту.
Автор постраждалого диску Роман Гриньків
Автор постраждалого диску Роман Гриньків 

Науковці звернулись до працівників Центру Леся Курбаса, щоб ті вимагали звільнення Веселовської у Міністерства культури. Все, чого вони хочуть – це повернути екс-директорку Неллі Корнієнко. Наразі ми чекаємо реакції Мінкульту на звернення Центру Курбаса. А незабаром "Свідомо" розповість вам, що думають про цю ситуацію окремі працівники Центру Курбаса і сама директорка Ганна Веселовська.
 

Теги: Корнієнко , Веселовська , Центр Курбаса , Київ