Журналісти і водії їздитимуть в ЄС з біо-паспортом

Евеліна Вишневська
18 квітня 2013р. 14:08

Європа погодилась пускати українців без віз, якщо є біометричний паспорт. Такі правила затвердив Європарламент.

Але спрощеною процедурою можуть скористатися не всі, а лише: водії, що здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти та члени технічного персоналу, що супроводжують їх, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами. Також спрощена процедура діятиме для близьких родичів, дітей, батьків, і дідусів, бабусів, онуків, які відвідують громадян України, що проживають на території держав ЄС, або громадян ЄС, громадяни, які відвідують ЄС з метою лікування – за наявності біометричного паспорту.

Яким чином люди можуть скористатись спрощеною візовою системою, адже в Україні ще жоден громадянин не отримав біометричний паспорт?  

"Це стосується внутрішніх процедур України і ця вимога вписується в правила шенгенської зони", - пояснив Кожара. Детальніше довідатись в Міністра про те, як поїхати без візи в ЄС для українців - не було. 

Закон про введення біометричних паспортів підписав президент Віктор Янукович. Його голосування в Раді лобіював нардеп-регіонал Василь Грицак, що пов'язаний з приватним консорціумом "ЄДАПС". За законом, саме "ЄДАПС" отримає контроль над базою даних про всіх нас. База потрібна для створення паспортів. Крім цього, консорціум фактично отримує монополію на створення паспортів, а отже - і контроль над сплаченими нами грошима за них.

 

Теги: віза , біометричні паспорти , Євросоюз