Правозахисники витягли з-під варти Олаолу Фемі

Ольга Бондаренко
18 квітня 2013р. 18:17

Правозахисники витягли з-під варти Олаолу Фемі

Нігерійського студента Олаолу Фемі, який провів у Луганському СІЗО 18 місяців - випустили з-під варти. Про це повідомляє прес-служба правозахисного центру "Поступ".

Зміна запобіжного заходу Фемі, в якій йому неодноразово відмовляли з березня, стала можливою завдяки клопотанням правозахисних організацій, а також підтримці Омбудсмена Валерії Лутковської. Для прийняття рішення по цій гучній справі - Ленінському суду Луганська знадобилося 4 засідання, на яких змінилося четверо перекладачів. Фемі заявляв, що представлені йому перекладачі його не розуміли. Адвокати Фемі Людмила Гавриш та Андрій Мінаєв клопотали про звільнення підзахисного під підписку про невиїзд, а 10 громадських організацій з України та Росії запропонували звільнити Фемі під свою поруку. 

Луганська прокуратура пред'являє Фемі звинувачення у нападі з метою вбивства на компанію молодих людей. Звинувачення, на думку правозахисників, не витримують критики. За цими обвинуваченнями Фемі може загрожувати від 8 років до довічного ув’язнення. Низка правозахисних організацій організувала широку громадську кампанію «Свободу Олаолу Фемі!», заявляючи про грубі порушення, допущені в ході розслідування справи, і ще більш грубі порушення прав людини по відношенню до Фемі. 

Фото: Констянтин Реуцький.

Теги: Київ , Олаолу Фемі