Директора маріупольської школи звільнять за ЧП

Максим Опанасенко
19 квітня 2013р. 8:48

Маріупольська міськрада у четвер зібралася для обговорення скандалу в своїй 43-й школі, де школярки ледь не задушили однолітку, і вирішила - директора школи - Антоніну Феденко - треба звільняти. Про це повідомляє прес-служба міськради.

"Резюмируя, заместитель городского головы зачитал предложения комиссии. Первая их часть касалась кадровых решений: комиссия рекомендовала прекратить трудовые отношения с директором ОШ №43" - йдеться в повідомленні. Директора хочуть звільнити за те, що дізнавшись про інцидент, вона не повідомила про це в управління освіти і міліцію, а сама провела профілактичну бесіду з учнями і батьками. На горіхи дістанеться і вчителям школи - їм загрожує дисциплінарна відповідальність за невиконання обов'язкі по профілкатиці жорстокого ставлення дітей одне до одного. Ще комісія міськради з'ясувала - як і потерпіла, кривдниці - вихідці із неблагополучних сімей. Двоє виховувалися у неповних сім'ях, троє - у багатодітних, майже з кожною раніше працювали психологи з Центру сім'ї та молоді. Загалом, вирішувати проблеми міськрада хоче організацією мобільних соціально-психологічних груп, що мають працювати в школах, відкритими заняттями з християнської етики і новою посадою в школах - уповноваженого в справах дитини, котрого обиратимуть серед членів учнівського самоуправління.

На початку тижня в Інтернет потрапило відео із жорстокими знущаннями, що відбувались в Маріупольській школі №43. На ньому декілька дівчат намотали на шию потерпілої школярки шарф та підвісили її. Дівчинка плакала та вимагала її пробачити, кажучи, що не хоче помирати. Одна із "катувальниць", тримала біля обличчя дівчини розбиту пляшку та змушувала присідати її. На відео мова йде про якісь борги та брехню та про те, що дівчинка загубила гроші. Про такі знущання дізнались випадково. Хлопець однієї з тих школярок, які били її, загубив мобільний телефон. Його відшукали маріупольці і зателефонували його матері. В свою чергу, мама вирішила переглянути відео в телефоні сина та коли побачила таке відео пішла одразу до директора школи, але та їй порадили не піднімати галасу. Зараз сім'я дівчини переїхала в іншу область. Щодо нападниць зараз відкрите кримінальне провадження, їм загрожує від 5 до 10 років тюрми.