Раді пропонують віддати Гостинний Могилянці

Максим Опанасенко
19 квітня 2013р. 11:32

Нардеп від "Батьківщини" Володимир Яворівський пропонує Раді передати будівлю Гостинного двору, котрий зараз забудовують, Києво-Могилянській академії. Про це йдеться в зареєстрованому ним законопроекті.

"Наразі єдиний шлях зберегти пам’ятку архітектури Гостинний двір у місті Києві (площа Контрактова, 4) – це передати його в оперативне управління Національному університету "Києво-Могилянська академія". Ідею було запропоновано керівництвом самого навчального закладу, який буде використовувати приміщення Гостинного двору згідно свого Статуту" - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. Києво-Могилянська академія заявила про готовність взяти Гостинний на свій баланс ще у лютому.

Навесні 2012 року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Попри численні протести і штурми київських активістів, тут продовжується будівництво. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем.