Янукович планує обмежити протести

Олесь Лук'яненко
19 квітня 2013р. 11:36

Янукович планує обмежити протести

Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства при президентові схвалила текст пропозицій щодо законопроекту «Про свободу мирних зібрань», який, за словами правозахисників, є вбивчим для свободи протестів в Україні. Про це повідомляють правозахисники з Інституту «Республіка», Гельсинської спілки та ініціативи «За мирний протест!».

«Хоч на Банковій і дещо причепурили скандальний 2450, але новий текст продовжує бути вбивчим для свободи протестів в Україні. Проект не має жодного стосунку ані до громадськості, ані до свободи мирних зібрань», – каже голова Інституту “Республіка”, правозахисник Володимир Чемерис. Законом пропонують ввести обов’язок повідомляти владу про протест за два дні, узаконити можливість забороняти в суді спонтанні мирні зібрання, а про самі «спонтанні зібрання» прописаний обов’язок повідомляти владу. Законом також вводяться можливості для судових репресій, якщо протестувальник не довів владі «невідкладність» свого протесту, а також не довів, що про протест неможливо було повідомити за два дні. За словами Радника Президента та Голови “Координаційної ради” Марини Ставнійчук, закон є “підготовленим громадськістю” і “продуктом консенсусу між владою та громадянським суспільством”.

11 квітня стало відомо, що Європейський суд з прав людини в рішенні по справі «Вєренцов проти України» закликав реформувати українське законодавство щодо регулювання мирних зібрань та протестів. По цій справі також Україна в черговий раз заплатила 6000 євро компенсації позивачу, за порушення міліції та суддів, які заарештували мітингувальника на три доби.

Фото - www.euronews.com

Теги: Київ , мітингарі , протест , Янукович