Кіпр ухвалив нові податки заради ЄС

Ольга Бондаренко
19 квітня 2013р. 12:51

Кіпр ухвалив нові податки заради ЄС

Влада Кіпру прийняла чотири із шести законопроектів про підвищення податків, на яких наполягали кредитори - Міжнародний валютний фонд, Єврокомісія та Європейський центральний банк - задля отримання фіндопомоги. Про це повідомляє Cyprus Mail.

Так парламент Кіпру схвалив підвищення податку на компанії з 10% до 12,5%, збільшив податок на відсотки за депозитами, які йтимуть на оборону - з 15% до 30%,  збільшив спеціальний податок на фінансові установи з 0,11% до 0,15%. Депутати відклали голосування законів щодо скорочення зарплатні держслужбовцям з 0,8% до 2%, а також законопроект, в якому передбачені додаткові обмеження особам, які мають право на безкоштовну охорону здоров'я. 

12 квітня стало відомо про те, що порятунок Кіпру, який опинився у глибокій фінансовій кризі, обійдеться на 6 мільярдів євро дорожче.15 квітня президент Кіпру Нікос Анастасіадіс заявив, що влада запропонує громадянство тим іноземним вкладникам місцевих банків, які втратять більше 3 мільйонів євро через реструктуризацію кредитних установ. На Кіпрі вже вирішили розпродавати золотовалютні резерви та обклали податком у 40% рахунки понад 100 тисяч євро. Більше того - багатії не отримають 60% своїх заощаджень до вересня місяця.

Фото: Cyprus Mail.

 

Теги: Київ , Кіпр , фінанси