Читання допомагає подолати стрес найшвидше

Ольга Бондаренко
20 квітня 2013р. 14:57

Читання допомагає подолати стрес найшвидше

Вчені з Окфордського університету довели, що читання надає найбільш відчутний ефект у боротьбі зі стресом. За їх твердженням, читання допомагає швидше та ефективніше ніж музика, прогулянки або чаювання.

В ході експерименту, учасників спочатку піддавали впливу різних тестів чи вправ, здатних спровокувати та викликати стрес, після чого вони обирали один із методів релаксації, включаючи читання. Дослідження мозку читаючих людей показало, що при читанні сторінок про запахи, різні пейзажі або смаки - в мозку активізуються ділянки, які відповідають за сприйняття - людина починає відчувати це місце в реальності. Причому цей ефект пропадає, якщо дивитися телевізор або грати в ігри.

У процесі дослідження виявилося, що читання знижує ступінь стресу на 68%. Всього шести хвилин достатньо, щоб розслабити м'язи і нормалізувати удари пульсу. Прослуховування музики знизило стрес в 61% випадків. Чашка кави або чаю - в 54%, а прогулянка - всього у 42% випадків. Вибір книг анітрохи не впливав на ефективність методу. Для позбавлення від стресу підходить практично будь-яка книга, досить зрозуміти сюжет і зануритися в книгу з головою.

 

Теги: Київ , дослідження , наука