У Києві почали з'являтися вакцини проти грипу

Маша Землянська
5 жовтня 2010р. 8:18

З початку тижня до столичних лікарень почали надходити вакцини проти сезонного грипу.

Про це "Свідомо" розказала керівниця епідеміологічного відділу Київської санепідслужби Ірина Ганжа.

"На 100% вакцинами уже забезпечені приватні клініки. І потроху вони почали надходити до державних поліклінік. Проте ще не усі райони можуть похвалитися, що готові щеплювати від грипу. Але до кінця наступного тижня вакцини мають стати доступними скрізь", - розказала Ганжа.

Керівниця епідвідділу столиці запевнила, що усі вакцини, якими щеплюватимуть киян, захищатимуть одразу від трьох штамів грипу. Адже за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, цієї осені мешканцям столиці загрожують грип А, В та H1N1, на який минулого року перехворіло більше 650-ти тисяч киян. 55 з них - померло.

Проте попри минулорічну епідемію, щеплення від сезонного грипу для киян не є обов'язковими. Тому тим, хто все ж таки бажає щепитися, а насамперед це рекомендують зробити вагітним, хворим на цукровий діабет, хронічний бронхіт, бронхіальну астму, ожиріння, імунодефіцит, серцево-судинні захворювання та онкологію, працівникам комунальних служб, правоохоронцям, освітянам, військовим, медикам та пенсіонерам, доведеться заплатити.

Найдешевше щеплення від сезонного грипу в державній поліклініці можна зробити за 50 гривень. Щеплюватися у приватних клініках дорожче - від 160-ти гривень.

Від "Свідомо": У Міністерстві охорони здоров'я вже говорять про зростання захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання. Кількість звернень людей з симптомами грипу зросла майже удвічі. Якщо п'ять тижнів тому до лікарень по допомогу зверталося трохи менше 20 тисяч людей на тиждень, то тепер лікарні щотижня приймають 44 983 пацієнтів з ознаками грипу. Причому цьогорічний грип прийшов раніше.

За даними ВООЗ, ефективніше та безпечніше вакцинуватися не менше як за місяць до початку підйому захворюваності. Інакше замість підвищення імунітету виходить його ослаблення.