У вівторок велосипедисти протестують Поштову

Максим Опанасенко
22 квітня 2013р. 11:08

У вівторок о 08:40 велоактивісти тестуватимуть Поштову площу, що зараз реконструюється, на доступність пересування. Про це "Свідомо" повідомили самі активісти.

Окрім двоколісного транспорту, сюди прийдуть мами з дитячими візками і люди на милицях. "Вони спробують пройти через підземний перехід шириною 6 метрів з торговельними кіосками уздовж, у який планують "заганяти" значні потоки велосипедистів та пішоходів після реконструкції Поштової площі. Що стосується людей з обмеженими фізичними можливостями, то їх на площі взагалі не чекають: пандус з кутом 18% придатний лише для екстремальних спусків на сноуборді" - йдеться в повідомленні. Збиратимуть активісти біля підземного переходу з боку фунікулеру. Окрім власне тестування, учасники акції проведуть мітинг з вимогами 10 метрової ширини переходів і 6% ухилом пандусів.

Забудову Поштової мерія вписала в проект реконструкції площі - той же, за яким зараз тут перерили усе. "Добро" на це ніхто не давав. У проекті, котрий затвердили у липні 2012-го, йдеться лише про реконструкцію транспортної розв'язки. Перерили площу попри те, що без дозволу і попереднього дослідження археологами будувати тут за законом заборонено - Поштова входить в перелік пам'яток архітектури. А їх якраз сюди не пустили - у вересні 2012-го директор Центру археології Києва Михайло Сагайдак з колегами безуспішно проривалися на Поштову, аби подивитися - що і де насправді риють будівельники. А ось кому дали будувати на Поштовій - читайте тут.