Гузар: Україна була Європою з самого початку

Ольга Бондаренко
22 квітня 2013р. 14:47

Гузар: Україна була Європою з самого початку

Україна була Європою від самих початків. Про це Блаженніший Любомир (Гузар), учасник ініціативи «Першого грудня», сказав під час саміту професіоналів-християн.

«Київського князя Ярослава Мудрого називали "свекром Європи". Маючи, якщо не помиляюся, дванадцятеро дітей, він одружував їх з синами і доньками королів, князів всього європейського континенту. Ярославові діти почували себе деінде, як вдома, оскільки були європейцями. Даний історичний факт має глибоке значення для нас. Але чи нині ми справді маємо той європейський дух? Я був би нещирим, якби відповів ствердно. Однак то не наша вина. Українців насильно намагалися відірвати від Європи. Так само насильно намагалися відірвати від Бога. Це відбувалося майже паралельно. Тому, переживаючи сьогодні певні труднощі, мусимо боротися за те, щоби згадані європейські цінності стали для нас програмою щоденного життя», — зазначив Любомир Гузар.

Ініціативну групу  «Першого грудня» створено в 20-ту річницю референдуму за незалежність.1 грудня 2012 року її учасники представили суспільству Українську хартію вільної людини, в якій моральні авторитети зазначили, як мають українці будувати своє життя, приймаючи найзапекліші його ціннісні виклики.20 лютого, напередодні саміту України та Європейського Союзу, "Першого грудня" оприлюднили заяву, в якій закликають українське суспільство обрати європейську інтеграцію та замислитись над тим, в якому напрямку рухається українська держава.

Фото: dtyrus2011.blogspot.com.