Суд 4 місяці не займався проблемними округами

Ольга Бондаренко
22 квітня 2013р. 19:23

Конституційний суд чотири місяці не відкривав провадження за поданням депутатів Верховної Ради щодо проведення повторних виборів депутатів до парламенту. Про це повідомив керівник прес-служби Конституційного Суду Геннадій Черненко у відповідь на запит "Української правди".

"Провадження у справі за конституційним поданням 54 народних депутатів щодо офіційного тлумачення положень частини четвертої статті 15, частини п`ятої статті 16, пункту 13 частини другої статті 30, частини другої статті 104 закону "Про вибори народних депутатів України" на сьогодні справді ще не відкрито. Розгляд питання про відкриття провадження в зазначеній справі заплановано в проекті порядку денного засідань суду на завтра, 23 квітня", - зазначив Черненко.

5 листопада Центрвиборчком постановив про неможливість встановити достовірні результати виборів в п`яти  округах, де голоси рахували зі скандалом. Після цього 54 депутати Верховної Ради попросили КС дати офіційне тлумачення положень закону "Про вибори народних депутатів", що стосуються проведення повторних виборів депутатів Ради. ЦВК звернулося до Верховної Ради з проханням призначити повторні вибори в цих округах. Відповідно до закону, Центрвиборчком має сам призначати повторні вибори в окрузі після визнання їх такими, що не відбулися.