Табачник обіцяє врятувати викладачів від звільнень

Максим Опанасенко
23 квітня 2013р. 10:32

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник не бачить загрози скорочення викладачів у вишах, але обіцяє це гарантувати документом. Про це міністр заявив під час проведення круглого столу "Розвиток вищої школи в контексті інтеграції вищої освіти України до європейського та світового освітнього простору".

Мова йде про указ президента Віктора Януковича по впровадженню Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. Там вписана нова норма навантаження на викладача ВНЗ - до 18 студентів. Це вдвічі більше, ніж є зараз. "Необхідно уважно прочитати пункт 39.2 "Підготовка нормативно-правових актів… збільшення показника кількості на одного викладача до 18 студентів". "До" – це будь-яка цифра від 3 до 17, і це не означає, що всі повинні виходити на верхню межу", - заявив Табачник. І пообіцяв - Міносвіти внесе зміни в президентський указ і пункт буде виписаний коректніше. Як саме - невідомо.

Через рішення президента про збільшення навантаження на викладачів вже збурилися нардепи, студентські активісти, викладачі і науковці. Всі вони переконані - половині університетських педагогів доведеться вже скоро шукати нове місце роботи. Для прикладу, у Швеції на одного викладача припадає по 8 студентів, в Польші 16, в Росії 13.