"Літеру" оштрафували за липовий гриф МОН

Максим Опанасенко
23 квітня 2013р. 11:41

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало київське видавництво "Літера ЛТД" на 75 000 гривень. Цю інформацію "Свідомо" підтвердили у відділі досліджень і розслідувань АМКУ в Харкові.

Штраф "Літера ЛТД" отримала за те, що на збірниках по підготовці до тестування в школах вказало, що вони схвалені Міносвіти. Насправді, на момент продажу МОН не давало на ці збірники свій гриф.

У лютому "Свідомо" провело розслідування, аби з'ясувати - які збірники по підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання варто купувати, бо вони отримали схвалення від Міносвіти. З допомогою працівників Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, котрі і відповідають за це питання, ми дізналися - на той момент гриф МОН отримали збірники видавництва "Генеза" і видавництва "Грамота". Решта знайдених нами на книжковому ринку "Петрівка" -  від видавництв «Літера», «Торсінг», «Підручники і посібники», «Богдан», «Весна», «Лібра Терра», «Харків», «Український центр підготовки абітурієнтів» - тоді схвалення не отримували.