ЗМІ: Україна стала спостерігачем в Митному союзі

Максим Опанасенко
23 квітня 2013р. 12:50

Прем'єр-міністра Микола Азаров домовився з Митним союзом про статус України як спостерігача. Про це повідомляє РИА Новости.

"Зараз йде відпрацювання, ми створили в уряді робочу групу з підготовки документів, які повинні бути підписані президентами. Ми домовилися, і зараз завершуються технічні переговори щодо формулювань", - цитує Азарова російське видання. Угоду про статус спостерігача нібито мають підписати наприкінці травня. "Ми будемо спостерігачами в Митному союзі, ми будемо мати представництво при Євразійській економічній комісії, відповідно, керівник представництва отримає можливість брати участь у засіданні колегії Євразійського союзу, брати участь в підготовці документів, але він не володіє правом голосу", - додав Азаров наприкінці.

Зараз в Митний союз входять Росія, Білорусь і Казахстан. У березні російський прем'єр Дмитро Мєдвєдєв заявив, що буде радий бачити Україну в статусі спостерігача, але жодних привілеїв - в першу чергу, торгівельних і фінансових, Україні це не дасть, як і не дасть впливу на процеси всередині союзу. 13 грудня 2012-го у своєму відеозверненні до новообраних депутатів Верховної Ради Віктор Янукович заявив, що Україна приєднуватиметься до Митного союзу поступово. Але приєднуватиметься, бо там, на його думку, зосереджено великий ринок для українських товарів. Соціологи, зокрема директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, запевняють, що далеко не всі громадяни за такий вступ, більшість українців хоче або до Європейського союзу, або ж і до Євро і до Митного союзу одночасно.

Теги: Київ