МОН: діти-інваліди вчитимуться зі здоровими дітьми

Максим Опанасенко
5 жовтня 2010р. 8:18

Міністерство освіти затвердило концепцію інклюзивної освіти.

Інклюзивна освіта – навчання звичайних дітей разом з дітьми з фізичними чи розумовими вадами. Такий вид навчання є у більшості розвинених країн.

Відповідно до затвердженої концепції у школах, дитсадках і університетах:

-         відкриють психолого-медико-педагогічні консультації для дітей з фізичними чи розумовими обмеженнями та їхніх батьків

-         відкриють спеціальні класи для особливих дітей або ж, за згодою батьків, навчатимуть таких дітей разом зі звичайними.

-         У педінститутах відкриють кафедри корекційної освіти. Відповідно до цього з’явиться і нова професія – асистент учителя.

Почати впроваджувати нововведення Міносвіти збирається вже зараз, основні ж зміни почнуться з нового навчального року.

Від «Свідомо»: До затвердження концепції, інклюзивна освіта в Україні існувала скоріше у якості експерименту і керувалася окремими постановами уряду і міжнародними конвенціями з прав дітей.

У школі №168 в Оболонському районі, яка першою в Києві відкрила інклюзивні класи, діти з дитячим церебральним паралічем вчаться разом зі здоровими дітьми. Експеримент там почався ще у 2006-му році. Основні здобутки – діти-інваліди перестають соромитися свого стану, звичайні діти не жахаються калік, допомагають їм і сприймають як рівних. У школі був і випадок, коли за словами лікарів «безнадійний» хлопчик на інвалідному візку, за три роки навчання в інклюзивній школі почав ходити без допомоги візка.