Стартує фестиваль короткометражок KISFF

Галина Танай
24 квітня 2013р. 11:42

Стартує фестиваль короткометражок KISFF

Фільми жахів для найвибагливіших естетів, кіно з не-кіношних країн, авангардні мультфільми, ретроспектива українського майстра анімації Євгена Сивоконя – і це далеко не все, чим можна насолоджуватись у найближчі п’ять днів. В Кінопанорамі та Atmasferi 360 стартує KISFF - Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів.

Це тільки другий KISFF, але фест росте шаленими темпами – цьогорічна програма вражає. За п’ять днів глядачам покажуть близько 200 фільмів з усіх континентів. Крім конкурсних показів фільмів, організатори підготували масу цікавинок. Особлива увага – українському кіно. Для любителів класики ретроспективи Євгена Сивоконя й Оксани Чепелик. В конкурсній панорамі можна буде побачити найновіші стрічки молодих режисерів. Крім того, покажуть спецпрограму фестивальних хітів – це фільми-переможці світових фестів за останні 15 років. Серед них опинилась знаменита «Тінь сонця» Валентина Васяновича, «Кросс» Марини Вроди і «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького.

 

Дуже цікаві й інші тематичні блоки KISFF. У четвер, 25 квітня, в Atmasferi 360 покажуть серію «Футуризм (утопія і апокаліпсис)» - для любителів естетики авангарду. В цей же день у Кінопанорамі показ Hot SHORTS – найгарячіші короткометражки з Італії та Іспанії. В суботу, 27 квітня, глядачам пропонують Terra Incognita – кіно з країн, де немає кіно. Албанія, Колумбія, Тайвань, Мадагаскар – режисери покажуть неприкриту правду в короткометражках, знятих всупереч браку коштів, техніки, та й кіноіндустрії як такої. Одна з найсильніших – «Зебу Даділаху» від мадагаскарського режисера на ім’яРазайнона Амбінінтсоа Лак. Молодий фермер Ренгіта тяжко працює на землі, але успадкований бик зебу змінює його життя. Хлопець і бик стають справжніми друзями. Але одного дня односельці вирішують принести бика в жертву – заради повернення дощу. І Ренгіта опиняється перед тяжким вибором.

 

Інтригуючою видається й програма «Women’s secrets” – фільми, що піднімуть настрій і заодно зруйнують усі стереотипи про «жіноче кіно». А якщо ви хочете порадувати дитину, сходіть на Just for KIDS – в неділю, 28 квітня, в Кінопанорамі показують найкращі короткометражки для дітлахів.

Фестиваль триває п'ять днів, з 24 по 28 квітня. Повну програму KISFF можна подивитись тут. Вхід на більшість сеансів безкоштовний. Платні сеанси коштують 30 гривень. Можна придбати й абонемент – тоді всі покази обійдуться у 100 гривень, а це зекономить вам майже половину грошей.

 

 

Теги: Київ , KISFF , Кінопанорама