Учасник антиподаткових акцій: мене хочуть залякати

Наталія Курило
26 січня 2011р. 12:11

Учасник антиподаткових акцій: мене хочуть залякати

До "Свідомо" звернувся один з учасників акцій протестів проти податкового кодексу Дмитром Снєгирьов. Він повідомив, що до нього зачастили правоохоронці та силовики. Вони пояснюють свої візити тим, що розслідують факт пошкодження плитки на Майдані та перекриття Хрещатика. 

За пошкодження держмайна підозрюють чотирьох людей, а кримінальну справу про вулицю передали до суду.

Під, яким приводом Вас викликали?

- Повістки не було. Першими завітали до офісу працівники УБОЗу, потім з карного розшуку - запитання були однакові. А сьогодні працівники міліції завітали вже додому.

Що запитували?

- Запитують: чи я брав участь в акціях на Хрещатику, чи знаю когось з організаторів, цікавилися джерелами фінансування; показували знімки: запитували чи впізнаю когось.

А Ви що?

- Не був, не знаю, обличчя не знайомі.

А насправді ж були?

- Звісно був! Організовував виїзди, проводив місцеві акції.

- Я вважаю, що за три рази вже можна було б дізнатися все, що вони хотіли. Але вони продовжують ходити.

Чому на Вашу думку?

- Це лише привід, а насправді це пресинг. Мене переслідують через мої публічні виступи проти випадку в Лисичанську.

Мова йде про випадок, що стався 23 грудня. Близько 20:40 в Лисичанську по вулиці Свердлова водій легкового автомобіля "HondaAccord" на високій швидкості збив трьох пішоходів, які переходили дорогу в облаштованому місці. Тоді місцеві ЗМІ писали, що винуватцем трагедії став п'яний голова наглядової ради "Лисичанського склозаводу "Пролетарій" та член Партії регіонів Олександр Кандрін.

Трохи згодом Снєгирьов в числі громадських організацій та політичних партій звернувся до президента Віктора Януковича та Міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова з приводу "затягування" розслідування резонансного ДТП. 

Після закінчення розмови Снєгирьов перетелефонував і додав:

- Я щойно дізнався: тих, хто офіційно подавав заявку про участь в протестах, не викликають, навіть не телефонують.

Від "Свідомо": В останній місяць правоохоронці проводять обшуки та затримання представників організацій, які причетні до протестів проти Податкового кодексу.

З 8 січня затримали вже 7 представників "Тризубу". Саме "Тризуб" охороняв мітингувальнків. Тепер по всій Україні арештовують членів цієї організації у зв’язку з нищенням пам’ятника Сталіну.