Кому дісталося "Сяйво"

Максим Опанасенко
26 січня 2011р. 12:20

Кому дісталося "Сяйво"

Денис Комарницький – депутат від «Блоку Леоніда Черновецького», що шепочеться з сивочолим полковником міліції під час захоплення книгарні «Сяйво». Депутат від Партії Регіонів Ельбрус Тедеєв, котрий на другий день після захоплення книгарні молодиками в чорному спостерігає за натовпом біля книгарні. Олександр Супруненко – нардеп-регіонал та брат депутата від «Блоку Черновецького» В’ячеслава, що орендує дві вантажівки Краз, які на два місяці наглухо заблокували вхід до книжкового магазину.

За півтора роки в справі книгарні «Сяйво», яку в лютому захопили півтори сотні молодиків в чорному, фігурувало багато політиків.


 

Але тільки тепер з’ясувалося, в чиїх інтересах були ці 383 квадратних метри в центрі столиці. Їх у вересні 2009-го Шевченківська райрада продала приміщення книгарні на Червоноармійській, 6 фірмі «Абріль-студіо». Розшукати їхній офіс, зареєстрований на Басейній,9, «Свідомо» не вдалося – там такої фірми немає. Інформації про її власника – Сергія Дєловєрея як і зв’язків з кимось з політиків знайти теж не вийшло.

І тільки в січні «Свідомо» отримало документи, за якими власником приміщення є Юрій Сулига - власник фірми "Книжковий світ "Сяйво" і депутат від партії "Європейська платформа", яка 2008-го ввійшла в Блок Миколи Катеринчука в Київраду.


Договір купівлі-продажу між Абріль-студіо і Книжковим світом "Сяйво"


 
 


 

Ще в жовтні 2009-го він перекупив приміщення у «Абріль-студіо» за 2 800 000 гривень.

«Ніякого відношення моя партія не має до «Європейської платформи». Дійсно, була угода про те, що депутати з цієї партії будуть входити в блок… Вони били себе п’ятками в груди і кричали, що ніякого відношення до Черновецького і Довгого не мають. Виявилося мають, зокрема і до Супруненка» - розповів «Свідомо» сам Катеринчук.

Лідер блоку каже, що конкретно Сулигу він особисто не знає: «Я знаю, що він приходив на обговорення Податкового кодексу і навіть пропонував певні ідеї. Але я не знаю його, ми не знайомі. В нього не було шансів пройти в Київраду. Шанс мали ті, хто в списку блоку потрапив в першу десятку. А в нього був 13-й номер».

За словами Катеринчука, вже третій рік тривають суди в справі виключення депутатів «Європейської платформи» з неіснуючого вже Блоку Катеринчука. Поки що марно.

Дізнавшись від «Свідомо» про нового власника «Сяйва», депутат згодився допомогти.  Саме так "Свідомо" вдалося розшукати Юрія Сулигу – за партійними документами – механіка з горілчаного заводу «Тетерів».

Ми зателефонували йому на мобільний.

- Що Ви збираєтеся робити з приміщенням далі?

Я ні з ким не розмовляв про це. І я не знаю хто Ви і чого хочете.

- Я журналіст. А хочу не тільки я, а й багато киян - знати, що буде на місці найстарішої книгарні столиці?

Книгарня і буде. Чи мені не однаково яким бізнесом займатися - продавати книжки чи, вибачте, нижню білизну? Головне бізнес.

- Насправді, не однаково. Книжки не приносять такий прибуток...

Я знаю що Ви хочете сказати. І знаю, що Вас цікавить. Ви хочете знати, чи не побудує в центрі Києва якийсь дядько черговий бутік чи ресторан?

- Саме так.

Відповім - ні. Мені дійсно байдуже, яким саме буде бізнес.

- Якщо байдуже, то чи не збираєтеся Ви перепродати це приміщення далі, як зробив попередній власник?

Ні, ні в якому разі.

- Яке відношення до Вас має директор фірми "Українська книга" Ростислав Корнієнко? Після того, як приміщення захопили він оголосив себе директором "Сяйва" і орендарем приміщення. Неодноразово казав, що там зараз проводиться ремонт, що от-от відкриється книгарня...

Ні, ніякого зв'язку між нами немає. Я не знаю цю людину. І ремонт там він точно не проводить.

- А що там зараз відбувається?

Ремонт. Тільки його проводжу я.

- І коли можна чекати на відкриття нової книгарні?

Скоро.

- Як скоро - місяць, рік, два?

Найближчим часом. Найближчим часом, коли я закінчу ремонт, то одразу відкрию там книгарню.

- Добре, я знаю, що в блок Катеринчука Ви ввійшли під протекцією В'ячеслава Супруненка. Це так?

На все добре.

Чи справді в приміщенні йде повним ходом ремонт?

«Є хтось в приміщенні? Там ремонт?» - питаю в охоронця, котрий  шодня сидить в скляній будці в арці біля книгарні «Сяйво». Він відвертає голову і каже: «Ні. Інколи заходить один чоловік з чорного ходу. Буває що й довго там сидить. Потім йде. Я його не знаю. З собою нічого не приносить. Більше нічого не знаю».

«От паскуди. Вже їм Вишня невгодив» - бабуся-перехожа зупиняється біля книгарні і віддирає наклейку-рекламку з барельєфу сатирика.

«Паскуди» -  сумно дивиться на заварені вікна, на залізних пластинах яких ще можна побачити напис жовтою фарбою «Сяйво житиме завжди», на міцний брезент, яким обтягнули магазин після захоплення, хитає головою і йде.

 

 

 

 Хроніка подій