Ганна Веселовська:скандал у Центрі Курбаса штучний

Галина Танай
24 квітня 2013р. 17:46

Ганна Веселовська:скандал у Центрі Курбаса штучний

Поки працівники Центру Леся Курбаса просять звільнити нібито неефективну та несправедливу директорку,  "Свідомо" поспілкувалося з самою Ганною Веселовською. З'ясувалось, що кількість незадоволених у Центрі Курбаса дещо перебільшують. А причиною скандалу, на думку Веселовської, є небажання екс-директорки Неллі Корнієнко та її доньки Оксани Танюк примиритися з кадровими перестановками у Центрі. Саме тому тут розв'язали штучний конфлікт. 

Ганна Веселовська керує Центром Курбаса з листопада 2012 року: Мінкульт не став продовжувати контракт з тодішньою директоркою, 74-річною Неллі Корнієнко, і на посаду призначили Ганну Веселовську.  Конкурсу не проводили, але й вибору кандидатур, по суті, не було: очільник Центру Курбаса повинен мати науковий ступінь, а мала його тільки Веселовська.

За словами директорки, невдоволення нею почалося після спроби кадрових перестановок. Оскільки Центр Курбаса є науковою установою, один із заступників директора також повинен мати науковий ступінь – а його у жодного з заступників не було. Тому Веселовська запропонувала такий варіант: її заступниця Оксана Танюк, донька екс-директорки Корнієнко, стає завідувачкою драматургічної лабораторії, а посада заступника переходить до Миколи Шкарабана. А завідувачці відділу драматургічних проектів Неді Нежданій (Надії Мірошниченко) запропонували перейти до наукового відділу. Неждана і Танюк спершу погодились, потім передумали – і кадрова перестановка так і не відбулася. Заступниками директора Центру Курбаса наразі є Оксана Танюк та Олександр Чайка – як і до призначення Веселовської.


 
Екс-директорка Центру Леся Курбаса Неллі Корнієнко

Відкрите протистояння у Центрі Курбаса почалось 7 лютого. Тоді екс-директорка Корнієнко різко негативно висловилась щодо роботи Веселовської. 14 лютого відбулися загальні збори колективу. Приводом стало зникнення 150 гривень під час виступів у Центрі Херсонського театру. Саме тоді прозвучало звинувачення, що  вистави у Центрі ідуть російською мовою. Ще за два тижні, 28 лютого, на зборах науковців Корнієнко запропонувала провести вибори нового директора. Веселовська від цієї пропозиції відмовилась. Мотивувала тим, що, оскільки на посаду її призначив Мінкульт, то і звільнити може тільки Мінкульт. 4 березня відбулись «перевибори»: з 14 працівників прийшли 8, двоє з них взагалі відмовились брати участь – просто засвідчили присутність підписами. Потім були збори 7 березня – тоді близько 10 працівників на окремому аркуші підписами засвідчили свою присутність.

А вже 14 березня, коли Ганна Веселовська була в Лондоні, до Мінкульта направили звернення працівників з вимогою про її відставку. Причому підписи були не під самим зверненням, а докладались окремим аркушем. Тим самим, на якому тиждень тому працівники просто підвердили свою присутність на зборах. 19 березня до Центру навідались представники Мінкульту – Лідія Гомольська та Іван Походзей. І визнали проведені вибори директора нелегітимними підтвердивши слова Веселовської: розірвати з нею контракт може тільки Міністерство. Попри це, минулого тижня звернення працівників Центру Курбаса з’явилось на порталі«Драматург».

Підписи працівників чомусь відокремились від звернення - і переповзли на окремий аркуш
Підписи працівників чомусь відокремились від звернення - і переповзли на окремий аркуш

Скандальний епізод зі знищенням диска з записом вистави «Катерина» Ганна Веселовська теж заперечує. За її словами, бандурист Роман Гриньків і режисер Тарас Жирко отримаи репетиційне приміщення і зобов’язались звільнити його 1 квітня. Жирко забрав реквізит і особисті речі вчасно, а от речі Гриньківа залишались у Центрі ще п’ять днів, попри неодноразові прохання їх забрати. Можливо, за цей час диск і справді міг постраждати. Але жодного скандалу і трощення диска після вистави, за словами Веселовської, не було.

Ще однією претензією до Ганни Веселовської було те, що вона не відстоює фінансові інтереси установи – зокрема, ніяк не відреагувала на те, що курбасівцям скоротили фінансування до 57%. Проте 11 лютого пані Веселовська направила в Міністерство культури звернення щодо фінансової ситуації в Центрі. Відповіді, за її словами, не отримала досі. 


Що ж до зростання кількості орендних вистав, Веселовська запевняє: Центр не здає приміщень в оренду, і всі покази вистав відбуваються в рамках Угод про співробітництво із окремими творчими колективами і навчальними закладами  - наприклад, університету Карпенка-Карого, Херсонським театром ім. Куліша та Харківським театром ім. Шевченка. Приміщення також даються в рамках підготовки до окремих подій, наприклад, Фестивалю молодої української режисури.

На думку Ганни Веселовської, причиною конфлікту є бажання екс-директорки Неллі Корнієнко та її доньки повернути втрачену посаду. Саме тому їй заважають працювати і регулярно влаштовують моральні випробування.

«Свідомо» триматиме вас в курсі подій у Центрі Леся Курбаса. Сподіваємось, внутрішній конфлікт не завадить проведенню Фестивалю молодої режисури – він починається вже в четвер, 25 квітня, у Білій Церкві. Держава не виділила на нього ні копійки, але театральні колективи та журі погодились працювати на волонтерських засадах.

 

Теги: Київ , Центр Курбаса , Веселовська , Корнієнко