Депутатів вразив безлад Лук'янівського СІЗО

Олесь Лук'яненко
25 квітня 2013р. 7:53

Депутатів вразив безлад Лук'янівського СІЗО

Депутатів вразив безлад у Лук'янівському СІЗО, який вони відвідали без попередження адміністрації. Про це депутат від УДАРу Валеріq Пацкан написав на своєму фейсбуці.

Візит здійснювали депутати від Партії регіонів Ганна Герман, Батьківщини Ірина Луценко та УДАРу Валерій Пацкан, а також омбудсмен Валерія Лутковська.Чиновники перевірили умови в автозаках, якими перевозять в’язнів, камерах попереднього ув’язнення, камерах збірних відділень та для тримання транзитно-пересильних, а також камерах, де утримуються жінки з дітьми.Також вони відвідали камеру, де ще нещодавно утримувався екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. "Тут повна антисанітарія, жахливі умови утримання. Є камери, в яких утримуються до 36 ув’язнених. Важко передати, що там відбувається!", - розповів Пацкан. Серед ліків, як зазначає УДАРівець, лише Ношпа та Анльгін, а на сніданок - частково гнила картопля. "Хіба те, що тут перебувають ув’язнених, є виправданням тому, щоб ставитись до цих людей, як до тварин?", - запитує Пацкан та додає, що вкрай необхідно покращити умови підсудних, зокрема забезпечити дотримання санітарно-гігієнічних норм в ізоляторах.

Київське СІЗО з грудня очолює донеччанин полковник Роман Родчин. Попередній керівник Павло Голубовський довго на цій посаді не протримався, його призначили в квітні, коли проводили перевірку ізолятора, відсторонивши Євгена Домбровського. Перевірку проводили після появи розслідування Костянтина Усова «Лук’янівка. Тюрма №1». Сюжет цього розслідування хотіли показати в парламенті, але депутати відмовились.