В "Київ" завітав "Летючий голландець"

Галина Танай
25 квітня 2013р. 10:59

В "Київ" завітав "Летючий голландець"

Повії-пенсіонерки з Кварталу червоних ліхтарів, самотність у великому місті, неформали в лютеранській церкві - і все це під знаком Ван Гога. В кінотеатрі "Київ" стартує "Летючий голландець" - тиждень найкращого кіно з Нідерландів.

Відкриє фестиваль «Галченя» - фільм, що заволодів двома нагородами Берлінале і претендує на «Оскар». Режисер Боудевейн Кооле розповідає зворушливу історію дружби 10-річного Його і пташеняти. Галченя прилітає на підвіконня до хлопчика – і несподівано допомагає малому знайти спільну мову з татом. Виявляється, достатньо маленької пташки, щоб двоє людей зрозуміли, як сильно вони люблять одне одного.

Обов’язково зазирніть у Квартал червоних ліхтарів: Габріель Проваас та Роб Шрьодер показали залаштунки найзнаменитішого куточка Амстердама. «Знайомство з Фоккенами» - історія сестер-близнбчок, які 40 років пропрацювали повіями. Луїза і Мартіна Фоккени влаштовують переворот: звільняються від опіки сутенерів, відкривають власний бордель – і створюють першу профспілку для повій у світі. І не кажіть, що права людини – це не сексі.

Інтригує «Ефект доміно» від молодої режисерки Паули ван дер Оест, в активі якої вже є номінація на «Оскар».  Ван дер Оест зацікавила тема економічної кризи: що стається з нашими душами, коли над цілим світом нависає загроза бідності? Лондонський банкір, механік із Мічігана, індіанка, що пече торти на замовлення, наречений, що скасовує власне весілля, - що в них може бути спільного? Але «Ефект доміно»  загадковим чином переплітає ці життєві історії в одну.

«Летючий голландець» затримається в Києві на тиждень – з 25 квітня до 1 травня. Квитки на фільми коштують 50 гривень, забронювати можна за телефоном 234 73 81. Повний розклад фестивалю дивіться тут

 

Теги: Летючий голландець , Київ , Кіно , Фестиваль