Мудреці пропонують день пам’яті з поляками

Олесь Лук'яненко
25 квітня 2013р. 11:14

Відомі релігійні та суспільні діячі, учасники Громадського комітету «Примирення між народами», пропонують встановити спільний День пам’яті та примирення українського і польського народів.

Мирослав Маринович, учасник ініціативної групи «Першого грудня» та віце-ректор Українського католицького університету, наголосив, що політичним і громадським лідерам обох наших народів «важливо докласти спільних зусиль і випрацювати платформу з переліком принципів добросусідства, на яких стоїмо, щоб спільно подбати про майбутнє». Представники комітету, до складу якого входять багато учасників ініціативи Першого грудня,з проханням прискорити підготовку спільних документів про примирення та пам’ять жертв українсько-польського протистояння часів Другої світової війни та після неї.

3 квітня було створено комітет «Примирення між народами». До його складу увійшли перший президент Леонід Кравчук, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Високопреосвященніший Симеон, митрополит Вінницький і Барський УПЦ, Емеритований Верховний Архієпископ УГКЦ Кардинал Любомир Гузар, Іван Васюник, Володимир В’ятрович, Мирослав Маринович, Марія Матіос, Борис Олійник, Ада Роговцева та Ігор Юхновський. У польському Сеймі 11 квітня зареєструвано проект постанови про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями, що здійнювали геноцид по відношенню до поляків у 1939-1947 роках.

 

Теги: Київ , Першого грудня