У Спілці кінематографістів - битва батьків і дітей

Галина Танай
25 квітня 2013р. 11:41

У Спілці кінематографістів - битва батьків і дітей

З'їзд Національної спілки кінематографістів 23 квітня перетворився на протистояння чиновників і критиків та молодих режисерів - новаторства і бажання показати свіже кіно більшість "старої гвардії" не оцінила. Особливо дісталось збірникам короткометражок "Мудаки. Арабески" та "Україно, Goodbye!". А міністр культури Леонід Новохатько вперто радив молодим режисерам бути скромніше і "не проявляти свою окремість". Про протистояння нової хвилі і кіно-застою у своєму блозі розповів кінокритик Олександр Гусєв.

Найжорсткіша критики обрушилась на альманахи "Мудаки. Арабески" та "Україно, Goodbye!", які високочолі критики, не соромлячись", називали "двома купами лайна". Звинувачували не тільки режисерів, а й голову Держкіно Катерину Копилову, яка нібито розбазарила бюджетні кошти на фільми, що ганьблять країну. Саме ця невдоволеність чиновників, за джерелами "Свідомо", і була причиною зняття з прокату альманаху "Українських злих". А режисерів Руслана Батицького і Дмитра Сухолиткого-Собчука, які цілком невинно відповіли на нападки старших колег, звинуватили у нахабстві. Після чого Новохатько і порадив молодим "не проявляти свою окремість". Як мінімум дивна порада для митців. Коли ж дійшло до голосування за кандидатів у правління Спілки кінематографістів, «стара гвардія» тут же викреслила звідти ключових представників новонародженої Гільдії режисерів – Мирослава Слабошпицького та Володимира Тихого. Заголом молодих кіношників підтримали тільки окремі представники старшого покоління – зокрема й голова Спілки Сергій Тримбач.

Цікаво, що самі молоді режисери відразу зайняли дуже мирну позицію – «молодим дорога, старим – пошана». Але далеко не всі «старі» на це погоджуються. Втім, така реакція на фільми нової хвилі свідчить про одне – вони не залишають байдужих і дуже лякають тих, хто не хоче дивитись правді у вічі. Це стосується як глядачів, так і чиновників. Дуже хороший старт для молодого кіно. 

 

Теги: україно гудбай , Спілка кінематографістів , Київ